Bizi Takip Edin

Kalkan’da Gezilecek Yerler - VillaPaketi
Kalkan’da Gezilecek Yerler

Kalkan’da Gezilecek Yerler

Kalkan’da Gezilecek Yerler

Kalkan’da gezilecek yerler tatilciler tarafından merak edilen ve araştırılan bir konudur. Kalkan gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir tatil bölgesidir. Bu tatil bölgesinin gezilecek yerlerini gitmeden önce mutlaka araştırmak ve ona göre tatil planı yapmak gereklidir. Bu bölgeler ve tarihçeleri yazının devamında verilmiştir.

Xanthos ve Letoon Antik Kentleri

Xanthoos ve Letoon Antik Kentleri Likya Birliği döneminden kalma antik yaşam yerleridir. 1988 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmeyi başarmış olan bu antik yaşam alanları gerek mezar taşları gerekse de mimari yapıları ile geçmişten günümüze bir köprü olmayı sürdürmektedir. Ayrıca Letoon Antik Kenti Yunan mitolojisinde adı geçen bir çok tanrı ve tanrıçaya ev sahipliği yapmaktadır. İki antik kent birbirine komşudur.

Açılış ve kapanış saatleri mevsimlere göre değişiklik gösteren bu antik kentler ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Patara Antik Kenti

Patara Antik Kenti Likya uygarlığının başkentliğini yapmıştır. Popüler kültürde Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikola’nın yaşadığı yer olan bu kent aynı zamanda dünya çapında bir üne sahip olan Patara Plajı’na da ev sahipliği yapmaktadır. Kalkan gezilecek yerler listesinde üst sıralarda yer almaktadır ve her tatilci tarafından görülmesi gereken güzel bir yerdir.

Pirha Antik Kenti

Pirha Antik Kenti Antik Likya’ya bağlı büyük bir kenttir. Mezarları ve lahitleri sayesinde müzelere kazandırdığı heykeller ile ünlüdür. Her adımınızda buram buram tarih kokusu alabileceğiniz güzel bir mekandır.

Mavi Mağara

Mavi Mağara yılın belirli zamanlarında fok balıklarına da ev sahipliği yapmaktadır. Jeolojik yapısı sayesinde güneş ışınlarının vurmasıyla saklı güzellikleri ortaya çıkmaktadır.

Güvercinlik Deniz Mağarası

Güvercinlik Deniz Mağarası adını içinde bulunan güvercinlerden almaktadır. Bu mağaraya sadece yüzerek ulaşılmaktadır ve macera seven tatilciler için mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yerdir.

İnbaş Mağarası

İnbaş Mağarası masmavi sulara ev sahipliği yapan güzel bir mağaradır. Tekne ile ya da yüzerek bu mağaraya gidebilir ve doğal güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı dünyaca ünlü plajlar listesinde yer alan ve mavinin her tonunun görülebildiği son derece güzel bir plajdır.

Patara Plajı

Patara Plajı kum tepeleri ve caretta caretta kaplumbağaları ile ünlüdür. Yeşilçam’ın pek çok filmi de bu plajda çekilmiştir. Çok farklı doğal güzelliklere sahiptir. Kalkan gezilecek yerler listesinin başında gelir.

Kiralık villarımızı görmek isterseniz antalya kiralık villa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Hemen Paylaş
Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
BÖCEKSOFT
WhatsApp Destek!
Bize Ulaşın
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süreniz0 Gün
  • Elektrik Ücreti0.000 ₺
  • Temizlik Ücreti0.000 ₺
  • Ön Ödeme0.000 ₺
  • Girişte Yapılacak0.000 ₺
  • Toplam0.000 ₺
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış