Bizi Takip Edin

Kalkan’da Gezilecek Yerler

Kalkan’da gezilecek yerler tatilciler tarafından merak edilen ve araştırılan bir konudur. Kalkan gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir tatil bölgesidir. Bu tatil bölgesinin gezilecek yerlerini gitmeden önce mutlaka araştırmak ve ona göre tatil planı yapmak gereklidir. Bu bölgeler ve tarihçeleri yazının devamında verilmiştir.

Xanthos ve Letoon Antik Kentleri

Xanthoos ve Letoon Antik Kentleri Likya Birliği döneminden kalma antik yaşam yerleridir. 1988 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmeyi başarmış olan bu antik yaşam alanları gerek mezar taşları gerekse de mimari yapıları ile geçmişten günümüze bir köprü olmayı sürdürmektedir. Ayrıca Letoon Antik Kenti Yunan mitolojisinde adı geçen bir çok tanrı ve tanrıçaya ev sahipliği yapmaktadır. İki antik kent birbirine komşudur.

Açılış ve kapanış saatleri mevsimlere göre değişiklik gösteren bu antik kentler ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Patara Antik Kenti

Patara Antik Kenti Likya uygarlığının başkentliğini yapmıştır. Popüler kültürde Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikola’nın yaşadığı yer olan bu kent aynı zamanda dünya çapında bir üne sahip olan Patara Plajı’na da ev sahipliği yapmaktadır. Kalkan gezilecek yerler listesinde üst sıralarda yer almaktadır ve her tatilci tarafından görülmesi gereken güzel bir yerdir.

Pirha Antik Kenti

Pirha Antik Kenti Antik Likya’ya bağlı büyük bir kenttir. Mezarları ve lahitleri sayesinde müzelere kazandırdığı heykeller ile ünlüdür. Her adımınızda buram buram tarih kokusu alabileceğiniz güzel bir mekandır.

Mavi Mağara

Mavi Mağara yılın belirli zamanlarında fok balıklarına da ev sahipliği yapmaktadır. Jeolojik yapısı sayesinde güneş ışınlarının vurmasıyla saklı güzellikleri ortaya çıkmaktadır.

Güvercinlik Deniz Mağarası

Güvercinlik Deniz Mağarası adını içinde bulunan güvercinlerden almaktadır. Bu mağaraya sadece yüzerek ulaşılmaktadır ve macera seven tatilciler için mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yerdir.

İnbaş Mağarası

İnbaş Mağarası masmavi sulara ev sahipliği yapan güzel bir mağaradır. Tekne ile ya da yüzerek bu mağaraya gidebilir ve doğal güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı dünyaca ünlü plajlar listesinde yer alan ve mavinin her tonunun görülebildiği son derece güzel bir plajdır.

Patara Plajı

Patara Plajı kum tepeleri ve caretta caretta kaplumbağaları ile ünlüdür. Yeşilçam’ın pek çok filmi de bu plajda çekilmiştir. Çok farklı doğal güzelliklere sahiptir. Kalkan gezilecek yerler listesinin başında gelir.

Kiralık villarımızı görmek isterseniz linke tıklayabilirsiniz.

 

Ekibimiz

Gaye İNCEDAYIGaye İNCEDAYIGenel Müdürbilgi@villapaketi.com
Yağmur AKSOYYağmur AKSOYİnsan Kaynakları UzmanıBilgi@villapaketi.com
Melisa KURUBAŞMelisa KURUBAŞSatış Temsilcisibilgi@villapaketi.com
Mehmet KARADENİZMehmet KARADENİZGenel Kordinasyon MüdürüBilgi@villapaketi.com
Hasibe İNCEDAYIHasibe İNCEDAYISatış TemsilcisiBilgi@villapaketi.com
Kader ÖZDEMİRKader ÖZDEMİRSatış Temsilcisibilgi@villapaketi.com
Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
WhatsApp Destek!
Bize Ulaşın
×Müşteri Temsilcileri