Bizi Takip Edin

Tatil programı nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bilmek, bütçemizi doğru yönetebilmemiz ve konforlu bir tatil geçirebilmemiz açısından önem taşıyor. Zamanımızı ve enerjimizi boşa harcamamak için de iyi bir tatil programına ihtiyacımız var.

Gezilerinizi daha keyifli hâle getirecek tüyolar burada!

Her ânını dolu dolu yaşayacağınız, hayatın tüm stresini üzerinizden atacağınız bir tatil yapmak mı istiyorsunuz? Öyleyse aşağıdaki önerilerimize kulak verin!

Tatilde Nereye Gidilecek?

Önce gideceğiniz bölgeyi belirleyerek işe başlayın. Daha sessiz-sakin bir yer mi istiyorsunuz, yoksa keşif turlarıyla hareketli bir tatil geçirmek mi?

Amacınız antik kentlerden müzelere her yeri dolaşmak mı? Yoksa deniz kenarında manzarayı seyre dalmak mı?

Tatilinizin konseptine karar vererek bu doğrultuda araştırma yapmalı ve gideceğiniz yeri netleştirmelisiniz. Kısa zamanda onlarca yer gezmeye çalışmak sizi yorar ve bu yerlerin tadını yeterince çıkaramazsınız.

Zamanla yarışmadan, gittiğiniz her yeri sindire sindire gezmeniz en doğrusu. Bu yüzden hangi gün nerede neler yapacağınızı önceden esnek birşekilde planlamalısınız.

Tatil İçin Bütçe Ne Kadar?

Yeme-içme masrafları, kalınacak yer, ulaşım, ücretli müze ziyaretleri gibi pek çok kalem bütçe planlamasına dâhil edilebilir. Her bütçeye uygun sayısız tatil seçeneği bulmak mümkün.

Tatiliniz için bütçe belirlerken şu kurallara dikkat etmelisiniz:

 1. Birkaç ay önceden plan yapmaya başlayın. Uçak biletinizi erkenden alın, sezon açılmadan rezervasyon fırsatlarını değerlendirin.
 2. Tatil için erkenden birikim yapın. Bu, sizin motivasyonunuzu da artıracak.
 3. Tatil için kredi çekmekten uzak durun. 2 haftalık tatil için neden 6 ay boyunca kredi borcu ödeyesiniz ki?
 4. Alternatif ulaşım yollarını, en uygun otel fırsatlarını, güvenliği, müzeleri, lokantaları vb. özetle bütçenizi ilgilendiren ne varsa hepsini araştırın. Bunu yaparken Tripadvisor ve benzeri sitelerden, Facebook gruplarından, forumlardan yararlanabilir; insanların deneyimlerini okuyarak fikir edinebilirsiniz.
 5. Yurt dışında tatil yapmayı planlıyorsanız gideceğiniz ülkenin para birimi hakkında ayrıntılı bilgi edinin.
 6. Gittiğiniz yerden herkese hediye getirmek zorunda değilsiniz. Hele pahalı hediye almak gibi bir mecburiyetiniz zaten yok, unutmayın.

Villa tatili yapmayı düşünüyorsanız bütçe dostu alternatifler için Villapaketi.com adresine mutlaka göz atın!

Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
BÖCEKSOFT
WhatsApp Destek!
Bize Ulaşın
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
 • Konaklama Süreniz0 Gün
 • Temizlik Ücreti0.000 ₺
 • Elektrik Ücreti0.000 ₺
 • Ön Ödeme0.000 ₺
 • Girişte Yapılacak0.000 ₺
 • Toplam0.000 ₺
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış