Bizi Takip Edin

VİLLA PAKETİ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

Amaç ve Taraflar

Bu sözleşme; villayı kiralayan (sözleşmede müşteri olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (sözleşmede Villa Paketi olarak anılacaktır) arasında villanın belirli tarihler arasında kiralanması durumunda tarafların uyması gereken hususları belirtmek amacı ile hazırlanmıştır.

www.villapaketi.com internet sitesinde yer alan villalardan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteri bu sözleşmede yer alan şartları kabul etmiş sayılır. Sözleşme şartlarından herhangi birine aykırı davranış Villa Paketi'ne rezervasyonu iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito ve kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedelinin tamamını talep etme hakkı verir.

 
Rezervasyon ve Ödeme

İnternet sitemizde yer alan villalarımıza sitemizde yer alan rezervasyon formu, telefon veya elektronik posta ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Bunun için villayı kiralamak istediğiniz tarihleri belirtip ulaşım ve ödeme bilgilerinin tarafımıza gönderilmesi yeterlidir. Ön rezervasyon yapıldıktan toplam ücretin %30’i kaparo olarak alınmaktadır. Tarafınıza bildirilen kapora tutarının 1 (bir) iş günü içinde havale, eft, kredi kartı ile ödenmesi durumunda villa adınıza rezerve edilir. Kaporanın alınmasından sonraki gün müşteriye kiralama onay belgesi gönderilir. Bu belgede toplam kiralama ücreti, kapora miktarı, villanın kiralandığı tarihler gibi bilgiler yer almaktadır.

Kaporanın yatırılmaması durumunda Villa Paketi müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme, aynı villayı başkasına rezerve etme hakkını saklı tutar.

Villa kiralama ücretinin kalanı kiralama sözleşmesi yapıldıktan ve villanın kontrolleri yapılıp villa müşteriye teslim edildiği zaman villa sahibine veya yetkilisine peşin olarak ödenir.

Villada yer alan eşyaların hasar görme ve kaybolma ihtimaline karşı villanın ilk teslim anında peşin olarak alınan hasar depozitosu villadan ayrılırken herhangi bir hasar ve kayıp olmaması durumunda iade edilir.

 

Villaya Giriş ve Çıkış

Villaya giriş saati en erken 16.00’dır. Bu saatten önce gelinmesi durumunda oluşabilecek sorunlardan Villa Paketi sorumlu tutulamaz. Temizliğin erken bitmesi veya bir önceki müşterinin villadan erken ayrılması gibi durumlarda villa sahibi villaya 16.00’dan önce giriş yapılması konusunda esneklik gösterebilir.

Villadan ayrılış saati en geç sabah 10.00’dur. Hem villa sahibinin hem sonraki müşterinin mağdur olmaması için bu saatlere azami dikkat edilmesi gerekmektedir. Müşterinin kendi isteği ile erken çıkış yapılması durumunda www.villapaketi.com 24 saat önceden bilgi verilmesi zaruridir, ancak bu durumda konaklama ücreti iadesi yapılmayacaktır.

Villanın teslim edilme günlerinde villa sahipleri ayrıca temizlikte yaptığından yoğunluk nedeni ile villada hasar ve kayıp kontrolü yapılmadan villadan çıkış yapılması durumunda depozito müşterinin banka hesabına gönderilebilecektir.

 

Villa Kapasitesi

Villalarımıza internet sitemizde belirtilen kapasitenin üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Belirtilen sayıya bebek ve çocuklar dâhildir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri villada konaklayacak kişi sayısında artış yapmak isterse www.villapaketi.com müracaat edilecek ve villanın durumuna www.villapaketi.com onay vermesine göre bu değişiklik onaylanabilecektir. Bu durumda müşteriden ilave ücret talep edilebilir.

Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirler dışında villaya kesinlikle misafir kabul edilmemektedir. Aksi takdirde Villa Paketi misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama süresi bitmeden villanın tamamen boşaltılmasını isteme, ilave ücret talep etme hakkını saklı tutar.

Villanın kiralanması aşamalarının tümü müşterinin beyanı doğrultusunda yapıldığından müşteri doğru ve eksiksiz bilgi vermekle yükümlü olmanın yanı sıra yanlış bilgi verme neticesinde doğabilecek tüm işlemlerden sorumludur.

 

Villa Temizliği ve İlave Giderler

Kiralama fiyatlarına giriş temizliği, 2 (iki) hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf değişimi fiyatlara dâhildir. Bunlar dışında talep edilecek olan her türlü temizlik ve havlu, çarşaf değişimi ücrete tabidir.

Havuz ve bahçe bakımı sabah erken saatlerde yapılmakta olup havuzda yaşanabilecek herhangi bir teknik arıza Villa Paketi tarafından giderilecektir. Villanın havuz, bahçe ve diğer demirbaşların periyodik bakımının aksamadan yapılabilmesi için görevli personelin villaya girişine müsaade edilmelidir.

Aksi belirtilmedikçe villanın elektrik, su, gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı gibi giderler fiyatlara dâhildir. İnternet sitemizde her villada havuz aydınlatması, klima ve internet bağlantısı olmayabileceğinden villayı kiralamadan önce aradığınız özelliklerin villada olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz.

 

Evcil Hayvan/Sigara

Aksi internet sitemizde belirtilmediği sürece villaya evcil hayvan getirilmesi yasaktır. Aksi taktirde www.villapaketi.com kiralama sözleşmesini tek taraflı feshetme ve herhangi bir geri ödeme yapmaksızın müşteriyi evden çıkarma hakkını saklı tutar.

Villaların kapalı alanlarında sigara içmek yasaktır.


Fiyatlar

Villa kiralama bedelleri günlük/haftalık ve aylık olup, kapora bedeli banka hesaplarımıza havale, EFT ve kredi kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

 

Rezervasyon, Ödeme, İade ve İptal Şartları

Ön ödemenin yapıldığı tarihten villa giriş tarihine 30 gün kalıncaya kadar yapılan rezervasyon iptallerinde; yapılan villa kiralama ön ödeme tutarı (villa sahibine ödendiği için) iade edilmez. www.villapaketi.com'a yazılı olarak bildirilmeyen rezervasyon iptal bildirimleri geçerli olmayacaktır.

Rezervasyonun iptal edilmesi durumunda www.villapaketi.com yapmış olduğu masrafların karşılanması amacıyla sözleşmede belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinde belirli yüzdelerini alacaktır. Şöyle ki:

a) Rezervasyon için alınan kaparo iade edilmez.

 

Müşteri

b) Rezervasyondan önceki 30. güne kadar yapılan iptal işlemlerinde toplam kiralama bedelinin %30’unu,

e) Rezervasyondan önceki 30.gün ile rezervasyon başlangıcı olan günler arası yapılan iptal işlemelerinde ve müşterinin gelmediği durumlarda kiralama bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

Ücretin iadesi sebebiyle yapılacak olan masraflar iade edilecek bedel içinden kesilir.

(Rezervasyonun iptal edilmesi durumunda villanın çok kısa sürede aynı tarihler arasında tekrar kiraya verilebilmesi mümkün olmaması sebebiyle villa sahiplerinin korunması amacıyla bu yönteme başvurulmuştur.)

Rezervasyonun herhangi bir sebeple Villa Paketi tarafından iptal edilmesi durumunda durum en kısa sürede müşteriye bildirilir. Müşteri portföyümüzde bulunan ve kendisine önerilen eşdeğer villayı kabul etmemesi ve mücbir sebeplere girmeyen durumlarda alınan para müşteriye iade edilir.

Sitemizde; rezervasyon tarihine 30 gün kala kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gerektiği belirtilen villalarda kiralama bedelinin tamamı müşteriden tahsil edilir ve rezervasyon iptali durumlarında hiçbir ücret iade edilmez.

Müşterinin kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda www.villapaketi.com söz konusu rezervasyonu iptal etme, ödenmiş ücreti iade etmeme, aynı villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri sadece e-posta veya iadeli taahhütlü posta ile yapılabilir. Sözlü iptal mümkün değildir. İptal işlemi yazılar www.villapaketi.com ulaştığı anda geçerlidir.

Rezervasyonun yapılamasından sonra villanın kullanılmamasından www.villapaketi.com sorumlu olmaz. Kiralama bedeli villanın kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelecektir.

 

Rezervasyon Tarih Değişikliği

Sadece aynı villa için rezervasyon tarihi değişikliği yapılabilmekle birlikte daha önce yapılan rezervasyon tarihinin başlangıcına 30 günden az bir süre kalmışsa rezervasyon değişikliği yapılamamaktadır. İşlem ücreti 200 TL’dir.

Hasar Depozitosu

Depozito tutarı villaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu tutar villaya girişte müşteriden nakit olarak alınır, villadan ayrılırken yapılan kontrollerde villada herhangi bir hasar ve kayıp yoksa iade edilir. Müşterinin villadan erken ayrılması ve yoğunluk sebebiyle villanın kontrol edilememesi durumlarında alınan bedel villa kontrol edildikten sonra müşterinin hesabına gönderilecektir. Depozitonun villada oluşan hasarı  karşılamaması durumunda yasal yollara başvurulacaktır.  

 

Yüzme Havuzları

Isıtmalı havuzu bulunmayan villalarda havuzun ısısı mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterecektir. Havuzun soğuk olması nedeniyle havuzun kullanılamamasında www.villapaketi.com sorumlu tutulamaz.

 

Sorumluluk ve Garanti

www.villapaketi.com villanın rezervasyon tarih ve saatinde, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye tesliminden sorumludur. Villaya girişte villada bozuk, çalışmayan herhangi bir cihaz ve eklenti mevcut ise durum www.villapaketi.com bildirilecek ve bu aksaklığın villa sahibi tarafından 48 saat içinde giderilmesi sağlanacaktır. Bu gibi durumlarda sorumlu villa sahibidir. Müşteri bildirilmeyen aksaklık ve arızalar için herhangi bir ücret talep edemez.

www.villapaketi.com zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan, kaza, hastalık, yangın, hırsızlık, ölüm, boğulma, gezi ,alışveriş, yiyecek, eğlence, ulaşım, seyahat ve rehberlik hizmeti gibi hizmetlerde yaşanabilecek aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

 

Fatura ve Vergi

www.villapaketi.com internet sitesinde yer alan villaların hiçbiri anılan sitenin malı değildir. Villa sahipleri üçüncü kişilerdir. www.villapaketi.com  bu villaların müşterilere ulaşmasını sağlayan, aracılık sağlayan bir internet portalı olması sebebiyle sadece aracılık (komisyon) faturası keser. Villa sahiplerinin elde ettiği kazanç, keseceği fatura, beyan edeceği ve ödeyeceği vergiler Villa Paketi'nin sorumluluğunda değildir.

 

Müşterinin Sorumlulukları

Müşteriler kendilerine sağlam ve çalışır durumda teslim edilen villadaki tüm taşınır ve taşınmaz eşyaları temiz ve sorumluluk bilinciyle kullanmakla, villadan ayrılırken tüm mutfak eşyalarını temiz,  bulaşıkları yıkanmış ve çöpleri atılmış olarak bırakmakla yükümlüdür. Villanın makul ölçüler dışında kirli bırakılması durumunda temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edilecektir.

Villada ve içindeki cihazlarda bir hasar oluşması durumunda www.villapaketi.com durumdan haberdar edilecek, kaybedilen veya hasar verilen eşyanın bedeli karşılıyorsa depozitodan, karşılamıyorsa müşteriden nakit olarak alınacaktır.

Müşteri ve misafirleri tatili süresince gürültü ve taşkınlık yapma, yüksek sesle müzik dinleme gibi çevreyi rahatsız edecek ve konusu suç teşkil eden davranışlardan uzak duracaktır. Bu gibi durumlarda www.villapaketi.com herhangi bir şikayet gelmesi durumunda www.villapaketi.com rezervasyon süresi dolmadan müşteriden villayı terk etmesini isteme hakkını saklı tutar.

www.villapaketi.com; muhafazakar ve havuzu korunaklı olarak tabir edilen villalara ve havuzlara etraflı korunaklı olsalar bile dışarıdan görünmezlik garantisi vermez. Bu villalarda müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlayacaklardır. Aksi durumda www.villapaketi.com sorumluluk kabul etmez.

Müşterinin www.villapaketi.com üzerinde düzenlenmiş olan “ Villa Kiralama Sözleşmesini” imzalamaması durumunda müşteriye villada konaklama izni verilmeyecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacak, ayrıca www.villapaketi.com'a kiralama ücretinin tamamını talep etme hakkı doğacaktır.


Mücbir Sebep

Savaş, villa bölgesinde yaşanabilecek deprem, salgın hastalık, yangın ve sel felaketi gibi mücbir sebep durumlarında www.villapaketi.com ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden kira sözleşmesini karşılıklı olarak feshedebilirler.

 

Şikayetler

Müşteriler konaklama boyunca yaşadıkları sıkıntıları ve şikayetlerini derhal www.villapaketi.com bildirecekler ve sıkıntı www.villapaketi.com tarafından ivedilikle çözüme kavuşturulacaktır. Konaklama süresince bildirilemeyen ve konaklama bittikten sonra yapılacak şikayetlerden www.villapaketi.com sorumlu değildir.

 

Güvenlik ve Gizlilik Politikası

www.villapaketi.com müterilerinin ad,soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi gibi bilgilerini sadece kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak dışında kullanmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. Bu bilgilerin üçüncü kişilere ifşasını önlemek amacıyla gerekli tedbirleri alacaktır.

Alınan tüm önlemlere karşın www.villapaketi.com adresine yapılan siber saldırılar sonucu gizli bilgilerin zarar görmesi ve üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda www.villapaketi.com'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

www.villapaketi.com kullanıcılarını tanımlama ve demografik bilgiler toplamak amacıyla kullanıcıların IP adreslerini kullanabilir.   

 

Son Hükümler    

1) Müşterinin villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Villaya ulaşan yolların bozuk, virajlı, toprak ve stabilize olması, müşterinin aracının bu tip yollar için yetersiz olması ve bunlardan dolayı oluşabilecek kaza, aracın bozulması veya yetersiz kalması gibi olumsuzluklardan www.villapaketi.com sorumlu tutulamaz.

2) www.villapaketi.com internet sitesinde belirtilen villanın konumu, yaklaşık konum olup az da olsa yanılma payı bulunabilir. Kiralanan villanın coğrafi konumundan doğabilecek olumsuzluklar ve memnuniyetsizlikten www.villapaketi.com sorumlu değildir.

3) Villanın inşaatında ve dekorasyonunda kullanılan ahşap, taş, plastik, beton malzemeler ile ağaç, bitki ve çiçek gibi nesnelerin müşterinin sağlığını olumsuz etkilemesinden www.villapaketi.com sorumlu değildir.

4)Villa detay sayfasında; villanın plaj, restoran ve market gibi çeşitli merkezlere olan uzaklığı yaklaşık olarak belirtilmiştir. www.villapaketi.com kapanan market ve restoranlardan sorumlu tutulamaz.

5) Havuz, salıncak, oyun aletleri gibi yerlerde yaşanabilecek kazalar ile böcek ısırması ve zehirlemesi gibi durumlardan  www.villapaketi.com sorumlu değildir.

6) Müşterinin sebep olduğu kazalar ve olaylardan, elektrik ve gaz kaçağı sebebiyle oluşabilecek yangın ve zehirlenmelerden, ölümlerden, telefon, internet ve elektrik kesintilerinden www.villapaketi.com sorumlu değildir.

7) İnternet sitemizde bulunan villaların resimleri temsili olmayıp gerçeğinin aynısıdır. Villanın resimdekilerden farklı, büyük veya küçük görünmesi gibi sebeplerle rezervasyon iptali söz konusu değildir.

8) Cenaze, düğün, sağlık problemleri, kaza, izin iptali gibi sebeplerle rezervasyonun iptali söz konusu değildir.

 

Görevli Mahkeme

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş Mahkemeleri yetkilidir.

 

www.villapaketi.com adresinde yer alan villalardan birine rezervasyon yaptıran müşterilerimiz yukarıda yazılan hususları kabul etmişlerdir. Bu şartlardan herhangi birine aykırı davranışta bulunulması durumunda Villa Paketi rezervasyonu tek taraflı feshetme, ödenen ücreti iade etmeme veya kalan ücreti talep etme hakkını saklı tutar.

ANTİKKENT TURİZM İNŞAAT EMLAK TAŞIMACILIK OTOMOTİV TARIM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
BÖCEKSOFT
WhatsApp Destek!
Bize Ulaşın
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süreniz0 Gün
  • Konaklama Tutarı
  • Elektrik Ücreti0.000 ₺
  • Temizlik Ücreti0.000 ₺
  • Ön Ödeme0.000 ₺
  • Girişte Yapılacak0.000 ₺
  • Toplam0.000 ₺
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış